Enon Grup güvenlik Özel Güvenlik sektörüne Patlayıcı Madde Dedektörü, Narkotik Dedektörü ve Koruma Devriye Görev köpekleri eğitimleri ve değişik branşlar da eğitimli K9 temini yapmaktadır.

Ülkemizdeki güvenlik iklimindeki değişiklikler K9 görev köpeklerini güvenlik sektörünün güçlü bir enstrümanı haline getirmiştir. Alışveriş Merkezlerinden, park ve bahçelere kadar birçok alanda güvenlik sektörünün güçlü ve aynı zamanda sempatik yüzleri olarak halkın güvenliği için görev yapmaktadırlar.

Büyüyen şehirlerin kalabalık ve karışık yapısının, insanların birçok hizmeti bir arada bulabildikleri AVM’ lere daha çok rağbet etmesine neden olduğu bir gerçektir. İnsanların AVM’lere göstermiş olduğu bu rağbet ne yazık ki huzurun ve güvenliğin düşmanı olan odakların da gözlerini AVM’lere çevirmesine neden olmuştur. Bu sebep ile hizmet alanlarının ilk sırasını Alışveriş Merkezleri oluşturmaktadır.

İnsanların yaşam alanı olan AVM’lerde öncelikle müşteri memnuniyetini ilke edinerek hiç kimseyi rahatsız etmeden güvende olabilecekleri bir güvenlik hizmeti vermeyi ilke ediniyoruz. Bu hizmeti verirken de risk uzmanlarımızın yönlendirmesiyle başta araç giriş alanında, otopark bölgesinde, giriş kapılarında, iç ve dış sosyal etkinlik alanlarında patlayıcı madde dedektörü görev köpekleri ile düzenli tarama yaparak tüm kontrolleri yönetime ve gerekli hallerde emniyete raporlama yaparak görev yapıyoruz. Özellikle dış alanlarda koru devriye görev köpekleri ile düzenli devriye hizmeti veriyoruz.

Ayrıca konser ve kalabalık etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Şu ana kadar geliştirilen hiçbir cihaz görev köpeklerinin burun hassasiyetine sahip olmadığı için güvenlik sektöründe önleyici hizmet kapsamında K9ların sayısının artması gerektiği inancındayız. Bununla birlikte K9lar güvenlik hizmetlerinde kullanılan basit bir jop ve detaylı analiz yapan xray cihazları gibi birçok teknolojik cihazı kapsayabilen aynı zamanda güvenlik hizmetlerine sempati katan tek unsurdur. K9ların efektif kullanılması güvenlik uygulamaları yelpazesinde geniş bir yer tutmaktadır.